Konferencia eBF 2013

Vytlačiť

Konferencia o elektronickom nákupe e-biz forum v Ostrave sa stala už pravidelnou udalosťou prvých novembrových dní a nebolo tomu inak ani tentoraz. V dňoch 13.-15.novembra 2013 privítalo mesto Ostrava už 9. ročník najväčšej konferencie v oblasti elektronizácie nákupných procesov v Strednej a Východnej Európe pod názvom eBF 2013. Túto prestížnu udalosť sme si nemohli nechať ujsť a zástupcovia našej katedry tu nechýbali ani tentoraz.

ebf 2013 logo

Konferenciu, ktorá sa konala v kongresových sálach hotela Mamaison Business & Conference Hotel Imperial prišiel na úvod zahájiť primátor mesta Ostrava p. Petr Kajnar. Jej prvý deň bol zameraný na firemný nákup s využitím rôznych typov elektronických aukcií. Rozoberali sa témy ako: Japonská ticker aukcia, hodnotenie nákupu a nákupcov či komunikačný potenciál nákupu. Svojou návštevou poctili konferenciu v tento deň aj zahraniční hostia ako napríklad p. Holger Plein z Nemecka (spoločnosť RWE) či zástupkyňa poľského letiska v Katowiciach Katarzyna Tyla. Poobede bol veľký záujem o prednášku p. Marca Tardioliho z Talianska, ktorý momentálne pôsobí ako špecialista na elektronické obstarávanie pre EÚ.

Večerné hodiny prvého dňa patrili aj tento rok slávnostnému udeľovaniu cien FSA (Fair Sourcing Award) za rok 2013. Toto ocenenie nazývané aj ako „cena čestného nákupu“ sa udeľovalo v troch kategóriách: Start (nasadenie e-aukcií do nákupného procesu v tomto roku), Trend (inšpiratívne využívanie e-aukcií) a Master (dlhodobé a úspešné využívanie e-aukcií). Medzi ocenenými boli zástupcovia aj zo Slovenska a víťazom v kategórií Trend sa stala spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. k čomu im srdečne gratulujeme! Program udeľovania cien spestrili vystúpenia rozličných amatérskych hudobníkov nielen z Ostravy čo prispelo k výbornej atmosfére tohtoročného FSA.

Konferencia pokračovala druhým dňom, v ktorom vystúpili v nemalej miere aj zástupcovia verejného sektora (teda ministerstiev, miest a pod.). Diskutovalo sa o témach ako: problém mimoriadne nízkej ceny, elektronizácia procesu verejného obstarávania či vhodnosť rôznych komodít v elektronickej aukcií.

Okrem samotnej účasti na konferencii sme využili možnosť stretnutia s vedeckými zástupcami rôznych českých univerzít venujúcich sa elektronickému nákupu a tiež s riaditeľom spoločnosti NAR marketing s.r.o. pánom Milanom Kaplanom (organizátorom celej konferencie). Diskutovali sme najmä o možnosti budúcej spolupráce v oblasti vzdelávania nákupcov a analýzy nákupných dát pre potreby navrhnutia podporných expertných systémov.

Viac informácií o konferencii, samotnom programe či prezentáciách nájdete na oficiálnej stránke konferencie. 

 

ebf 2013 mato a fero

Obr 1: František Janke a Martin Kubačka pred hlavnou kongresovou sálou konferencie

 

ebf 2013 mojmir a fero

Obr 2: Mojmír Prídavok a František Janke pred hlavnou kongresovou sálou konferencie

 

ebf 2013 oceneni FSA

 Obr 3: Ocenení súťaže FSA 2013

 

ebf 2013 hudobnici

  Obr 4: Vystupujúci hudobníci počas odovzdávania cien FSA

--

Oficiálna stránka konferencie: http://ebizforum.cz

Oficiálna stránka súťaže Fair Sourcing Award (FSA): http://www.fsawards.com

--

František Janke je odborným asistentom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Mojmír Prídavok je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Martin Kubačka je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 89, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

 

Dnes je: 30.11.2022. Katedra bankovníctva a investovania, Ekonomická fakulta TU v Košiciach.
Copyright © 2021 KBaI EkF TUKE