Konferencia eBF 2012

Vytlačiť

Každoročne sa počas troch dní v novembri Ostrava stáva hlavným mestom elektronického nákupu prostredníctvom konferencie e-biz forum.

ebf 2012V dňoch 7.-9.novembra 2012 sa v Ostrave konal už 9.ročník najväčšej konferencie v oblasti elektronizácie nákupných procesov v Strednej a Východnej Európe pod názvom eBF 2012. Naša katedra tam nemohla chýbať.

Prvý deň konferencie bol venovaný otázkam v oblasti verejného obstarávania. Diskutovalo sa najmä na témy: verejné trhovisko a e-aukcie, víťazi v e-aukciách, najnižšia cena vs. ekonomická výhodnosť, využitie e-aukcií na obstaranie stavebných prác v mestách a verejné zákazky na dodávky služieb.

V podvečerných hodinách sa v krásnych priestoroch kongresovej sály hotela Mamaison Business & Conference Hotel Imperial Ostrava uskutočnilo slávnostné udeľovanie cien FSA za rok 2012 (Fair Sourcing Award). Toto ocenenie nazývané aj ako „cena čestného nákupu“ sa udeľuje za inovatívne, inšpiratívne alebo dlhodobé používanie e-aukcií, e-tendrov a ostatných elektronických nástrojov, ktoré umožňujú zvyšovať ekonomickú efektívnosť nákupných rozhodnutí, a ktoré prinášajú väčšiu transparentnosť do výberových konaní a obmedzujú korupčné správanie.

Druhý deň workshopov sa zaoberal požívaním e-aukcií v súkromnom sektore. Diskusia sa sústredila predovšetkým na nasledujúce oblasti: rôzne typy aukcií – ERMMA, Ticker & Holland, e-aukcie vs. e-tendre, multikriteriálne hodnotenie, nákupný marketing, Total Cost of Ownership (TCO).

Špeciálny záujem bol o prednášky dvoch zahraničných hostí:

Holger Plein (RWE): E-aukcie ako efektívny nástroj na zníženie nákladov v RWE

Dr. Bernd Huber (Google): Google a jeho skúsenosti s e-aukciami

Okrem účasti na konferencii sme využili možnosť sa osobne stretnúť so zástupcami NAR marketing s.r.o., ktorí celú konferenciu organizovali. Diskutovali sme najmä o možnosti budúcej spolupráce v oblasti vzdelávania nákupcov a analýzy nákupných dát pre potreby navrhnutia podporných expertných systémov.

Viac informácií, ako aj prezentácie na stiahnutie nájdete na oficiálnej stránke konferencie.

 

Obr 1: Dr. Bernd Huber (vľavo), riaditeľ nákupného oddelenia spoločnosti Google (Sourcing Center of Excellence) v rozhovore s Františkom Jankem (v strede) a Mojmírom Prídavkom (vpravo)

eBF huber

 

Obr 2: František Janke (vľavo), Mojmír Prídavok (v strede) a Milan Kaplan (vpravo), riaditeľ spoločnosti NAR Marketing s.r.o., ktorá je lídrom v poskytovaní e-aukčných riešení v ČR a SR.

eBF kaplan

 

Obr 3: Jaroslav Lexa (v popredi) počas svojej prednášky na eBF 2012

eBF sala

--

e-biz forum, oficiálna stránka: http://ebizforum.cz

Fair Sourcing Awards, oficiálna stránka: http://www.fsawards.com/

--

František Janke je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79,  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Mojmír Prídavok je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Dnes je: 30.11.2022. Katedra bankovníctva a investovania, Ekonomická fakulta TU v Košiciach.
Copyright © 2021 KBaI EkF TUKE