Konferencia IDIMT 2012

Vytlačiť

Traja členovia našej katedry sa zúčastnili medzinárodnej indexovanej konferencie IDIMT 2012 v Jindrichovom Hradci v Českej republike za účelom organizácie konferenčnej sekcie a prezentácie príspevkov.

idimt proceedingsV dňoch 12-14.septembra 2012 sa v českom Jindrichovom Hradci uskutočnila v poradí už 20. medzinárodná konferencia Interdisciplinary Information Management Talks (IDIMT 2012), indexovaná vo Web of Knowledge. Konferencie sa aktívne zúčastnili traja členovia našej katedry: Radoslav Delina, František Janke a Mojmír Prídavok, aby prezentovali svoje príspevky.

V rámci prezentácií a diskusií boli rozobrané nové otázky ekonomiky v oblasti transparentnosti, monopolných otázok, nových typov elektronických služieb a vytvárania nových údajov o správaní sa firiem v elektronickom prostredí, ktoré vyvstávajú podporou elektronizácie a sieťovania firiem v globálnej ekonomike.

Zaujímavými otázkami bol vzťah „plnej“, príp. vyššej informovanosti trhu prostredníctvom elektronizácie obchodných vzťahov na trhu a jej vplyvu na ceny, príp. tvorby/obmedzenie monopolných aktivít ako aj tvorba nových indikátorov v sieťovom obchodnom prostredí podporujúcich formovanie a efektívny rozvoj trhu ako celku.

Jednou z kritických oblastí v tomto smere je budovanie dôvery medzi účastníkmi trhu, ktorá podľa viacerých svetových štúdií a politikov je jedným z kritických prvkov udržateľného rozvoja ekonomiky a spoločnosti.

Prezentáciou vlastného príspevku sa povinnosti na konferencii pre vedúceho katedry Radoslava Delinu neskončili. Ako po minulé roky, tak aj tento rok viedol vlastnú sekciu s názvom - Sustainable Economic Growth Through Enterprise Networking: Ideas and Approaches. Organizačnú podporu pritom poskytoval František Janke.

Príspevky z konferencie:

Perspectives of Enterprise Networking for Single E-market
Autor: R.Delina

B2B Network Peformance: Practical Aspects of Network Supply Adequacy Indicator
Autori: F.Janke, M.Prídavok

--

IDIMT, oficiálna stránka: www.idimt.org

--

Radoslav Delina je vedúcim Katedry bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ,

František Janke je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Mojmír Prídavok je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Dnes je: 30.11.2022. Katedra bankovníctva a investovania, Ekonomická fakulta TU v Košiciach.
Copyright © 2021 KBaI EkF TUKE