Konferencia MEKON 2014

Medzinárodná konferencia doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov MEKON v Ostrave aj tento rok priniesla zaujímavé prezentácie výsledkov ich vedeckých prác.

mekon 2014 logo

V dňoch 5.-6.februára 2014 privítalo mesto Ostrava už 16. ročník konferencie MEKON kam sa tento rok prihlásilo až 80 účastníkov z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Švajčiarska a Talianska. Cieľom konferencie bolo umožniť študentom doktorandského štúdia prezentovať výsledky svojich vedeckých prác a konferencie tiež slúži ako platforma na ich stretnutie a nadviazanie nových kontaktov. V stredu 5. februára sa konalo neformálne stretnutie účastníkov konferencie v hudobnom klube Parník hneď oproti Ekonomickej fakulte VŠB TU v Ostrave a samotná konferencia bola zahájená vo štvrtok o 9:00 dekankou fakulty prof. Dr. Ing. Danou Dluhošovou. Na konferencii bolo vyčlenených 9 tematických sekcií venovaných ekonómií, podnikovej ekonomike, manažmentu, marketingu a obchodu, právnym aspektom v ekonomike, financiám a účtovníctvu, verejnej správe, systémovému inžinierstvu a informatike. Navyše jedna sekcia bola zriadená výhradne v anglickom jazyku o ktorú bol tak veľký záujem, že musela byť rozdelená do dvoch skupín. V sekcii marketing a obchod odprezentoval svoj príspevok doktorand Ing. Martin Kubačka s názvom Anomália úspory víťaziaceho dodávateľa v elektronických aukciách.

V úvode konferencie boli ocenené tie najlepšie príspevky pričom zo všetkých recenzovaných príspevkov bude zostavený zborník konferencie na CD. Navyše vybrané anglické príspevky budú publikované v Conference Proceeding of MEKON 2014 – Selected Papers, ktorý buda zaslaný do databáz Web of Science a Scopus.

mekon 2014 mato

Obr 1: Martin Kubačka pri prezentácií svojho príspevku

mekon 2014 konferencia

Obr 2: Zahájenie konferencie v hlavnej kongresovej sále

Oficiálna stránka konferencie MEKON 2014: http://www.mekon.cz

Martin Kubačka je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 89, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Dnes je: 23.04.2018. Katedra bankovníctva a investovania, Ekonomická fakulta TU v Košiciach.