Konferencia ICTM 2013

V dňoch 16.-17. septembra 2013 sa v poľskom meste Wroclaw uskutočnil druhý ročník medzinárodnej konferencie s názvom ICTM 2013 (ICT Management for Global Competitiveness and Economic Growth in Emerging Economies). Hlavnými témami konferencie boli ekonomické, sociálne a psychologické aspekty implementácie IKT predovšetkým v tranzitívnych ekonomikách.

ictm 2013 logo

Na konferencii vystúpili autori z takmer celého sveta, ktorí počas dvoch dní odprezentovali svoje príspevky, po ktorých sa rozprúdila konštruktívna diskusia. Program konferencie bol obohatený aj tzv. panelové diskusie, v rámci ktorých vystúpili pozvaní hostia z Ruska, Švédska, Rumunska, Bahrajnu, USA a Poľska, ktorí diskutovali na témy týkajúce sa IKT a inovácií a ich postaveniu vo vyspelých a tranzitívnych ekonomikách.

Ani na tejto konferencii nesmeli chýbať zástupcovia našej fakulty, ktorými tento krát boli doktorandi Miroslava Packová a Mojmír Prídavok. Miroslava Packová vystúpila s príspevkom Information Technology Investments and Stock Market Reaction: Evidence from Czech Republic, Hungary and Slovakia, ktorý bol napísaný v spolupráci s Radoslavom Delinom, vedúcim KBaI na Ekf TUKE, ako aj americkými profesormi Narcyzom Roztockim (SUNY at New Paltz, USA) a Heinzom Rolandom Weistrofferom (Virginia Commonwealth University, USA), spoluorganizátormi tejto konferencie.

Konferencia ICTM sa rok čo rok teší väčšiemu záujmu akademikov nielen z Európy, ale aj celého sveta a o to vzácnejšie bolo aj vyjadrenie organizátorov zrealizovať najbližší ročník tejto konferencie v Košiciach v spolupráci s Ekonomickou fakultou TUKE.

ictm 2013 mirka prezentovanie

Obr 1: Miroslava Packová pri prezentácií svojho príspevku

ictm 2013 konferencia

Obr 2: Miroslava Packová a Mojmír Prídavok v kongresovej hale konferencie

ictm 2013 mojmir a mirka

Obr 3: Mojmír Prídavok a Miroslava Packová na spoločenskej večeri

Oficiálna stránka ICTM 2013: http://www.ictm2013.edukacja.wroc.pl

Mojmír Prídavok je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Miroslava Packová je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 24 74, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Dnes je: 11.12.2018. Katedra bankovníctva a investovania, Ekonomická fakulta TU v Košiciach.