Konferencia ICT 2013

ICT 2013 predstavovalo 3-dňové stretnutie, počas ktorého majú účastníci možnosť stretnutí s predstaviteľmi momentálnej nielen európskej, ale aj svetovej elity v oblasti informačno-komunikačných technológií. Účastníci tak získavajú možnosť nielen na získavanie nových skúsenosti a vedomostí, ale aj na prezentáciu výsledkov svojich prác, rovnako ako na nadviazanie kontaktov pre budúce spolupráce.

ict 2013 poster

Vilnius, metropola Litovskej republiky, sa v dňoch 6. až 8. novembra 2013 stala hostiteľským mestom pre jedno z hlavných podujatí v oblasti informačno-komunikačných technológií v rámci Európy – ICT 2013. Cieľom tohto stretnutia na ktorom sa zúčastnilo takmer 5000 nielen výskumníkov, ale aj zástupcov spoločností a politických funkcionárov bola prezentácia výsledkov projektov posledných rokov a stanovenie smerovania podpory zo strany orgánov Európskej únie v najbližšom horizonte.

Nakoľko Ekonomická fakulta úspešne participuje aj na projektoch v danej oblasti mala na tomto podujatí svoje zastúpenie prostredníctvom členov Katedry bankovníctva a investovania Františka Jankeho, Mojmíra Prídavka a Martina Dujčáka.

Nakoľko sa jednalo o prestížne podujatie naši zástupcovia si pochvaľovali organizáciu, obsahovú náplň prednášok a prekvapenie vzišlo aj z počtu zúčastnených. "Nielen samotný počet účastníkov, ale aj ich odbornosť, ktorá sa zvýšila oproti minulému ročníku vo Varšave, poukazujú na fakt, že toto stretnutie rapídne naberá na význame. Stretnutia a rozhovory s odborníkmi pôsobiacimi v podobných oblastiach nám umožňujú nielen prezentovať výsledky našich projektov, ale zároveň sa na tomto podujatí vytvára aj priestor pre rokovania o ich ďalšom napredovaní." Jeho slová potvrdzuje aj kolega František Janke. "Počas dvoch dní sme absolvovali rokovania s partnermi z Portugalska, Španielska, Švajčiarska, Turecka, Fínska a Maďarska. Počas rozhovorov mnohí z nich vyjadrili záujem o budúcu spoluprácu, čo nás samozrejme teší a zároveň poukazuje aj na fakt, že vďaka nášmu úsiliu sa stávame rešpektovaným partnerom aj na medzinárodnej úrovni."

ict 2013 mojmir fero a mato

Obr 1: Mojmír Prídavok, František Janke a Martin Dujčák pred kongresovou halou

ict 2013 mato a fero

Obr 2: Martin Dujčák a František Janke pri malom občerstvení

Oficiálna stránka ICT 2013: http://ec.europa.eu/digital-agenda/en/ict-2013

František Janke je odborným asistentom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Mojmír Prídavok je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Martin Dujčák je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 89, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Dnes je: 23.10.2018. Katedra bankovníctva a investovania, Ekonomická fakulta TU v Košiciach.