Bled eConference 2012: Koncept Living Labu v praxi

Koncept Living Lab a jeho prínos pre napĺňanie európskych vízií bol často diskutovanou témou aj v rámci konferencie Bled eConference 2012.

banner bled final

V dňoch 17.-21. júna 2012 sa v čarovnom meste Bled v Slovinsku konal 25. ročník konferencie Bled eConference (www.bledconference.org). Táto konferencia je medzinárodným fórom pre výskumníkov, ľudí z praxe a politikov z celého sveta pre oblasť všetkých aspektov elektronickej interakcie. Hlavnou témou tohtoročného stretnutia bola "e-závislosť: spoľahlivé a dôveryhodné e-štruktúry, e-procesy, e-operácie a e-služby pre budúcnosť".

V rámci konferencie bola zástupcom Katedry bankovníctva a investovania Ekonomickej fakulty TUKE - Ing. Františkom Jankem odprezentovaná hlavná idea a progres aktivít v zodpovednosti EkF TUKE v rámci projektu Centralab (www.centralivinglab.eu). Ekonomická fakulta TUKE, ako projektový partner v tomto projekte, pracuje na vytvorení inovatívneho nákupného systému pre verejné obstarávanie slúžiaceho na rozvoj vidieckych oblastí, pričom tento systém je založený na koncepte Living Lab. Tento koncept predstavuje používateľsky orientovaný, pro-inovatívny ekosystém tvorený partnerstvom medzi verejnými a súkromnými subjektmi, a koncovými používateľmi. Jeho základom je poskytnutie priestoru pre systematické spoluvytváranie finálneho produktu/služby koncovými užívateľmi, čím dochádza k tvorbe inovácií presne podľa požiadaviek užívateľov. Tento koncept v rámci projektu Centralab zabezpečí, že poskytnuté nákupné riešenia malým obciam budú odzrkadľovať presné požiadavky nákupcov obcí a pomôže tak zefektívniť narábanie s ich zdrojmi, čo podporí regionálny rozvoj v daných oblastiach.

Viac informácií o týchto pilotných aktivitách nájdete na kbai.ekf.tuke.sk/centralab.

bled fotka v3

František Janke je interným doktorandom na Katedre bankovníctva a investovania EkF TUKE, 055/602 32 79, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Dnes je: 21.01.2018. Katedra bankovníctva a investovania, Ekonomická fakulta TU v Košiciach.